Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Veľké Hincovo pleso je najhlbším plesom na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 04 22 oa10.32.07.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Tatry patria k tým najväčším symbolom našej krajiny. Každý deň tam zavíta veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Vedeli ste, že vo Vysokých Tatrách sa nachádza dohormady viac ako 80 plies a jazier?

Tatry

Tatry sa delia na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré delí Kopské sedlo.

Veľké Hincovo pleso

Veľké Hincovo pleso leží na konci Mengusovskej doliny v Hincovej kotlinke. Toto pleso je štvrtým najväčším plesom vo Vysokých Tatrách, vrátane poľskej strany, a zároveň najhlbším plesom na slovenskej strane Tatier s rozlohou vyše 20 hektárov.

Ako vznikol názov?

Čo sa týka názvu tohto plesa, tak existuje hneď viacero možností. Jedna z ľudových povestí hovorí, že pleso dostalo meno po pastierovi oviec. Iná zas, že pleso je pomenované po trpaslíkovi, ktorý pomáhal baníkom pri dolovaní zlata práve v tejto oblasti.

Zaujímavosťou tohto plesa je aj to, že jeho hladina býva pokrytá ľadom priemerne 270 dní v roku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: