Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nestville Park v obci Hniezdne

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa11.27.15.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných miest, o ktorých možno až tak veľa ľudí nevie. Už ste niekedy počuli o Nestville Parku v obci Hniezdne?

Obec Hniezdne

Obec Hniezdne sa nachádza len 5 kilometrov západne od Starej Ľubovne. Zaujímavosťou tejto dediny je aj to, že v minulosti bola najmenším kráľovským mestom Uhorska a v tom období mu bolo pridelené aj výčapné právo.

Obec je známa predovšetkým zaujímavým Nestville Parkom, ktorý sa tam nachádza. Už ste o tomto mieste niekedy počuli? Okrem viacerých zaujímavých expozícií je aj  jeden z najväčších drevených vyrezávaných obrazov v Európe.

Čo tam môžete vidieť?

Prehliadka expozície je rozdelená na tri časti, a tak môžete vidieť expozíciu ľudových remesiel, jeden z najmodernejších liehovarov v strednej Európe a tiež Rezbársku sálu, ktorá je skvostným dielom našich rezbárov.

Pri návšteve tohto miesta teda uvidíte expozíciu tradičných ľudových remesiel, historický prierez výrobou liehovín a remesiel súvisiacich so spracovaním a uskladnením liehu až po súčasnosť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: