Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neveľká obec neďaleko Ilavy ukrýva krásnu zrúcaninu hradu

Sni mka obrazovky 2018 06 21 oa9.41.21.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť aj veľký počet obcí a dediniek, ktoré patria rozlohovo či počtom obyvateľom k malým. Rovnako je to aj v prípade obce Vršatské Podhradie. No ani malá rozloha a nízky počet obyvateľov nebráni obci v tom, aby sa mohla pochváliť nejedným zaujímavým miestom.

Obec Vršatské Podhradie

Táto obec sa nachádza  9,5 kilometra severovýchodne od Ilavy a leží v Bielych Karpatoch na úpätí Vršatských bradiel. V obci žije približne 200 obyvateľov a táto obec je známa predovšetkým vďaka krásnej zrúcanine hradu a zaujímavej prírodnej rezervácii.

Vršatské bradlá 

Národná prírodná rezervácia Vršatské bradlá obsahuje vápencový masív bradlového pásma Bielych Karpát so zachovalými skalnými a lesnými spoločenstvami teplomilných a horských druhov rastlín a živočíchov.

Na vápencovom Vršatskom hradnom brale sa nachádzajú aj ruiny hradu z 13. storočia. Tento skalný útvar je chráneným prírodným úkazom od roku 1970.

Hrad v obci

V obci sa nachádza Vršatecký hrad, ktorý bol postavený v polovici 13. storočia na ochranu cesty vedúcej na Moravu. Tento hrad sa skladal z horného hradu so štvorbokou pozorovacou vežou a z nižšie položeného predhradia, z ktorého vznikol na prelome 16. a v 17. storočia dolný hrad.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: