Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nikky Now: Vďaka videám mám krásnu pamiatku na všetko, čo som zažila

San francisco.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Videá točí necelý rok, a rozhodne sa trochu líšia od ostatných. Ich hlavnou témou je totiž cestovanie a všetky zážitky, ktoré sú s ním spojené. Vďaka tomu, že si Youtube kanál založila, môže svoj cestovateľský sen prežiť ešte raz. A vy ho môžete zažiť spolu s ňou. Nikky nám prezradila niečo o svojich videách, ale predovšetkým sa s nami podelila o svoju vášeň a životný štýl – cestovanie.

Tvoj Youtube kanál hýri cestovaním a zážitkami. Kedy si sa rozhodla, že sa chceš o túto svoju záľubu deliť prostredníctvom vlogov?

S touto myšlienkou som sa začala pohrávať pred rokom a pol. V tom čase sme s priateľom Conorom už vedeli, že by sme sa chceli z Londýna, kde momentálne spolu žijeme, presťahovať a rozhodli sme sa, že život by sme chceli vyskúšať v jeho rodnej Austrálii, v meste Perth. Vedela som, že ma čakalo veľa vzrušujúcich zmien, ktoré by stálo zato zaznamenať. Momentálne veľa cestujeme, takže to znamená, že všetky spomienky z ciest by sme mali na videu. A tak sa zrodila myšlienka začať s Youtube.

Trvalo mi to pol roka, kým som načerpala všetku odvahu a natočila svoje prvé Youtube video. Svoje prvé video som uverejnila 7. augusta, takže takmer presne pred rokom. Po niekoľkých videách mi hlavne moji blízki ďakovali za to, že konečne môžu vidieť, čo prežívam a ako sa mám. Som veľmi zlá v komunikácii na diaľku; človek ani nevie ako a ani sa nenazdá a uvedomí si, že so svojimi blízkymi nehovoril aj niekoľko týždňov. Takýmto spôsobom moji blízki a kamaráti vidia, čo sa so mnou deje; ja mám krásnu pamiatku na všetko, čo som zažila a aj moji odberatelia môžu všetko prežívať so mnou.

Čo ťa na tvorbe videí baví najviac?

To, že mám možnosť vďaka ním prežiť presne to, čo v danom okamihu, keď som natáčala video, prežívala. Je to akoby ste cestovali v čase a presne vedeli, kde ste boli, čo ste robili, čo ste povedali a čo ste cítili. Všetko máte vďaka videám zaznamenané a v tom je to čaro. Môj priateľ Conor síce po slovensky skoro vôbec nevie (i keď snaží sa učiť), ale často ho počujem, ako si videá z našich ciest prehráva. Je to naozaj okúzľujúci pocit byť schopný
znova prežiť západ slnka v Grand Canyon-e alebo psie záprahy v zasneženom Laponsku (Fínsku).

Laponsko s priatelom conorom.jpg
Nikky Now

Keďže cestovanie je tvoja vášeň, ktorá krajina je pre teba doposiaľ tým najväčším zážitkom?

Keď tak nad krajinami, ktoré som navštívila, rozmýšľam, tak by som chcela spomenúť 2 krajiny namiesto jednej.
Prvou krajinou je Island; je to veľmi malá krajina, ktorej prírodné krásy sú naozaj ohromujúce. Strávila som tam 4 dni a navštívila som prírodné pramene či lagúnu pokrytú obrovskými ľadovcovými kryhami. Príroda na Islande je diametrálne odlišná od tej našej a aj preto vo mne zanechala veľmi silný dojem.

Island.jpg
Foto: www.imgur.com

Druhou krajinou je Austrália, ktorú som nenavštívila ako turista, ale z osobných dôvodov; boli sme tam za Conorovou rodinou. Pamätám sa, že keď sme tam šli prvýkrát pred 4 rokmi, tak som tiež bola v úžase z toho, aké všetko bolo odlišné od toho, čo som poznala doma na Slovensku. Zrazu zvieratá, ktoré som za normálnych okolností videla len v ZOO, som videla v ich prirodzenom prostredí; cez poskakujúce kengury, hrajúce sa delfíny či zvedavé Quokky na ostrove Rottnest. A za zmienku určite stoja aj nádherné pláže, ktoré sú oprávnene každoročne označované za najkrajšie pláže sveta.

Tvoje videá nie sú len o cestovaní, ale aj rôznych tipoch ako cestovať lacnejšie, či dokonca zadarmo. Vychádzaš len z vlastných skúseností alebo ti s tým aj niekto pomáha?

Cestovanie je mojou a Conorovou spoločnou záľubou a tak tipy, ktoré spomínam, sme všetky spolu vyskúšali. I keď veľa cestujeme, ten rozpočet na cesty máme často veľmi obmedzený a tak sa vždy musíme vynájsť a nájsť nejaké lacné alternatívy. Najbližšie nás čaká nocovanie v aute počas našich ciest po Chorvátsku.

Cestovanie so sebou prináša aj rôzne vtipné situácie. Spomenieš si na niektorú z nich?

Keď sme s Conorom jazdili po slávnej ceste Route 66 v Amerike, zastavili sme sa v jednom malom mestečku a ako sme obzerali okolie, tak sa k nám pomaly začal približovať taký ten typický americký ‘cowboy’ s dlhými vlasmi, klobúkom na hlave, fúzmi, v kožených čižmách a s veľkým opaskom. A za opaskom mal dve pištole!! My sme začali panikáriť mysliac si, že sme porušili nejaký zákon, keď zrazu tento drsne vyzerajúci cowboy prstom ukázal na náš foťák, usmial sa a spýtal sa, či by sme chceli, aby nás odfotil pri stene s nápisom Route 66. My celí vytešení, že nakoniec nič také zlé sa nestalo, sme sa postavili k stene a cowboy nám spravil prvú fotku.

Humorna prihoda s kovbojom z usa.jpg
Nikky Now

Ako nás odfotil prvýkrát, povedal: ‘A teraz si predstavte, že tie 66 sú ženské ritky a chyťte ich.’ My sme nechápajúc na seba pozreli, ale nakoľko nás stále strašili jeho dve pištole, bez námietok sme spravili to, čo od nás chcel. A on s uspokojujúcim úsmevom na perách znovu chytil foťák a odfotil nás. Keď nám podával foťák späť, tak kýval hlavou a bol vysmiaty od ucha k uchu, očividne veľmi hrdý na svoj umelecký výtvor. Poďakovali sme a ako sme už odchádzali, tak sme skonštatovali, že to bolo dosť bizarné. Ale tak aspoň sa teraz môžeme pochváliť fotkou, kde držíme ritky 66.

Nikky, si nielen cestovateľkou, ale aj ženou v pravom zmysle slova. Neobišlo ťa ani video s Haulom. Plánuješ aj viac takých videí? Čo si nakupuješ zo svojich výletov najčastejšie?

Conor pracuje v marketingu a poradil mi, aby som sa držala jednej témy (cestovaniu), čo sa aj snažím, ale raz za čas mám chuť natočiť aj niečo ženské a tak od svojej hlavnej témy na niekoľko minút odbočím. Zvyčajne točím o tom, čo ma baví, ale snažím sa aj zdieľať moje poznatky a poradiť iným. Móda a ženské témy sú mi blízke a preto takéto videá sa vždy na mojom kanáli nájdu. A čo si kúpim keď cestujem? Vždy kúpim keramickú magnetku na
chladničku s názvom mesta, kde som bola a ak nájdem, tak kúpim aj symbolickú vianočnú ozdobu na stromček; teší ma, že sa mi každým dňom moja zbierka rozrastá.

Grand canyon.jpg
Foto: www.imgur.com

Ktorá krajina je tvojim nenaplneným snom a prečo?

Určite Kanada. Poznám veľa ľudí, ktorí Kanadu navštívili a hovorili o nej len v tom najlepšom. Nádherná príroda a pohodoví ľudia. Mám kolegyňu Kanaďanku a aj priateľova sestra sa tam možno presťahuje s jej rodinou. Ešte to nie je isté, ale ak sa tak stane, tak budeme mať o dôvod viac Kanadu navštíviť.

Kam sa chystáš najbližšie?

Zachytila si ma pred veľmi zaujímavou kapitolou môjho života. S priateľom sme dali výpovede v našich prácach a chystáme sa cestovaním stráviť 7 mesiacov: 1 mesiac budeme ešte v Európe (Dánsko, Portugalsko, Chorvátsko, Slovensko a Anglicko) a v Maroku a potom nás čaká 6 mesiacov v Južnej Amerike, kde chceme precestovať čo najviac krajín. Naše cesty dokončíme v polke marca na karnevale v Rio De Janeiro. Presne v ten týždeň budem aj
oslavovať svoje narodeniny, takže bude nielen najlepší spôsob, ako ukončiť naše cesty, ale aj úžasný narodeninový darček. Po Riu sa plánujeme premiestniť do Perth, Austrálie, kde sa chceme usadiť. Všetko toto bude zdieľané na mojom Youtube kanále a instagrame Nikky Now, takže moji odberatelia budú mať možnosť všetko prežiť so mnou.

Na tvojich videách cítiť, že cestovanie je tvojim životným štýlom. Dá sa skĺbiť táto príjemná činnosť aj popri štúdiu či práci? Čo by si poradila všetkým, ktorí majú chuť cestovať a niečo zažiť, no myslia si, že je to nemožné?

Cestovanie je mojou veľkou záľubou a mám obrovské šťastie, že aj Conorovou. Našla som priateľa, ktorého nadchýna to, čo aj mňa a tak sa nám naše cestovateľské sny uskutočňujú o to ľahšie. Momentálne pracujeme na trvalý pracovný pomer, ale aspoň raz za mesiac sme chceli vidieť a zažiť niečo nové. Pri cestovaní je najdôležitejšie prekonať strach a ísť do toho. Určite aj tu platí heslo: chceš či nechceš, ostatné sú len výhovorky.

Posledná otázka – kam sa túžiš ešte raz vrátiť?

Island mi prirástol veľmi k srdcu a určite by som sa tam chcela raz vrátiť. Je pomerne blízko nás a aj napriek tomu je úplne odlišný. Cítim, že Island ma ešte má čím prekvapiť. A nemôžem vynechať USA. V USA som navštívila asi 5 štátov, ale tým, že je tak veľké, tak by som sa určite chcela vrátiť a navštíviť krajiny, v ktorých som ešte nebola.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor StankaDátum 3. septembra 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: