Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obec Jasov na východe Slovenska

Sni mka obrazovky 2018 04 24 oa17.35.50.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť veľký počet dediniek a obcí, ktoré ukrývajú zaujímavé a jedinečné miesta. Rovnako je to aj v prípade obce Jasov. Už ste tam niekedy boli?

Kde sa obec nachádza?

Obec Jasov leží v juhozápadnej časti Košickej kotliny, na území pod dominantou vápencovej Jasovskej skaly. Táto obec sa nachádza v okrese Košice-okolie a  jej súčasťou je viacero zaujímavých miest a pamiatok.

Kláštor v obci

V obci sa nachádza Premonštrátsky kláštor s Kostolom svätého Jána Krstiteľa. Ide o barokový sakrálny komplex. Rozľahlá kláštorná záhrada patrí medzi slovenské unikáty a príklady záhradnej kultúry druhej polovice 18. storočia.

Jasovská jaskyňa

Jasovská jaskyňa je najstaršia sprístupnená jaskyňa u nás. Už roku 1846 bola čiastočne sprístupnená mníchmi z jasovského kláštora. V roku 1924 vybudovali v jaskyni betónové chodníčky a zaviedli elektrické osvetlenie.

V priestoroch jaskyne žije viacero druhov netopierov. Nachádza sa tam aj priestor, ktorý sa nazýva Dóm netopierov a využíva sa na liečbu alergických a astmatických ochorení.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 28. apríla 2018
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: