Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Oravská priehrada patrí k obľúbeným miestam na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 04 24 oa17.17.53.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že Slovensko sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Čo hovorí na Oravskú priehradu?

Kde sa táto priehrada nachádza?

Oravská priehrada sa nachádza na severe Slovenska a je súčasťou vodného diela Orava. Táto priehrada patrí so svojimi brehmi a ostrovmi k najvýznamnejším lokalitám výskytu vodných vtákov na Slovensku.

Slanický ostrov

Pri vzniku tejto priehrady bolo zaplavených viacero obcí, okrem iného aj Slanica. Na Slanickom ostrove, ktorý je pozostatkom tejto zaplavenej obce, sa nachádza slanický rímskokatolícky Kostol Povýšenia svätého Kríža. Kostol bol postavený v 18. storočí a v súčasnosti je v kostole inštalovaná stála expozícia oravského ľudového umenia, plastiky a maľby.

Sni mka obrazovky 2018 04 24 oa17.15.49.jpg
sk.wikipedia.org

Vtáčí ostrov

Vtáčí ostrov je malý ostrov, ktorý je taktiež súčasťou Oravskej priehrady, V súčasnosti je významným hniezdiskom viacerých významných druhov vtákov, ako napríklad čajok smejivých.

Oravská priehrada patrí medzi veľmi obľúbené turistické strediská. Každoročne tam prichádzajú tisícky turistov. V lete je turistami najvyhľadávanejšia južná a západná časť priehrady. V zimných mesiacoch zas priehrada slúži na zimné športy či na prechádzky po zamrznutej vodnej ploche.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: