Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vinianske jazero

Sni mka obrazovky 2018 04 23 oa9.49.39.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že Slovensko sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Medzi možno menej známu, no o to viac zaujímavú, vodnú nádrž patrí aj Vinianske jazero.

Vinianske jazero

Vinianske jazero je vodná nádrž v južnej časti Vihorlatských vrchov, nachádza sa približne 2 kilometre severovýchodne od obce Vinné v okrese Michalovce.

Vodná plocha celého jazera meria 8 hektárov a jeho najväčšia hĺbka je až 3,8 metra. Na viacerých mietach je však táto vodná nádrž sprístupnená.

Čo toto jazero ponúka?

Jazero je obľúbenou turistickou lokalitou s množstvom chát a možnosťou kúpania, člnkovania, turistiky a v zime korčuľovania. Takže príjemné miesto na relax a oddych.

Viniansky hrad

V blízkosti jazera sa nachádza aj Viniansky hrad. Ide o zrúcaninu, pôvodne gotického hradu, z 13. storočia. V minulosti slúžil ako jeden zo strážnych hradov na obchodnej ceste do Poľska.  Hrad bol v roku 1963 vyhlásený za kultúrnu pamiatku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: