Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obec Litmanová je pre ľudí významným miestom. Viete, kto sa tam zjavil?

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.56.55.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť veľký počet obcí či dediniek, ktoré však ukrývajú nejedno zaujímavé miesto či pamiatku. Rovnako to platí aj pre obec Litmanová, ktorá má veľký význam predovšetkým pre veriacich ľudí. Viete, prečo?

Litmanová

Táto obec sa nachádza v okrese Stará Ľubovňa. V blízkosti obce sa nachádza lyžiarsky areál, no táto obec je známa predovšetkým tým, že na neďalekej hore Zvir sa pravdepodobne v minulosti zjavila Panna Mária.

Kostoly v obci

V obci sa nachádzajú aj dva kostoly, Gréckokatolícky chrám a Pravoslávny chrám, ktoré patria k jej dominantám.

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.54.46.jpg
ňsk.wikipedia.org
Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.54.49.jpg
sk.wikipedia.org

Hora Zvir

Zvir je lokalita na úpätí Eliášovky, známa ako gréckokatolícke mariánske pútnické miesto. Nachádza sa v Ľubovnianskej vrchovine, asi 2,5 kilometra severne od Litmanovej, v nadmorskej výške približne 820 metrov. Názov vznikol skomolením názvu Zvor, ktorý vyjadroval spájanie úbočí.

Čo sa na tomto mieste nachádza?

Na Zvire sa nachádza liturgické miesto gréckokatolíckej cirkvi, kaplnka zjavenia. V rokoch 1990 – 1995 sa tu pravdepodobne dvom miestnym dievčatám, Ivete Korčákovej a Kataríne Češelkovej, zjavovala Panna Mária. Už ste na tomto mieste boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 25. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: