Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obec Nižná ukrýva zaujímavé pamiatky

Sni mka obrazovky 2018 03 13 oa13.22.44.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza niekoľko obcí, ktoré patria počtom obyvateľom či rozlohou k tým väčším. Rovnako je to aj v prípade obce Nižná, kde žije vyše 4 tisíc obyvateľov. A aj táto obec ukrýva viacero zaujímavých pamiatok.

Obec Nižná

Táto obec sa nachádza v okrese Tvrdošín a počtom obyvateľov sa radí medzi najväčšie obce v Žilinskom kraji. K atraktivite jej dopomáhajú aj viaceré zaujímavé pamiatky, ktoré sa v nej nachádzajú.

Kostol svätého Gála

Ide pôvodne gotický kostol, ktorý bol postavený začiatkom 17. storočia. Patrí medzi najvýznamnejšie kultúrno-historické stavby v oblasti. Neskôr bol kostol prestavaný v barokovom slohu a viackrát renovovaný.

Sni mka obrazovky 2018 03 13 oa13.21.21.jpg
sk.wikipedia.orgNi%C5%BEn%C3%A1)#/media/File:027_43_Ni%C5%BEn%C3%A1,_Slovakia_-_panoramio.jpg

Františkova huta

Františkova huta je technická pamiatka, ruina továrenskej haly železiarne z roku 1836. Nachádza sa v obci a patrí k jej najväčším pamiatkam.

Budova je vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Ide o pôvodne klasicistickú továrenskú budovu. Zachovaná je dodnes klasicistická fasáda, obvodové múry, vysoká pec, prívodný a odpadový kanál, hámor, dúchadlová komora a tiež môžete za budovou vidieť aj haldu železnej rudy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 16. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: