Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obec Oravský Podzámok

Sni mka obrazovky 2018 04 04 oa16.16.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku máme celkom veľký počet menších či väčších obcí. Každá z nich ukrýva zaujímavú pamiatku či nejaké jedinečné miesto. Rovnako je to aj v prípade obce Oravský Podzámok v okrese Dolný Kubín.

Obec Oravský Podzámok

Táto obec patrí počtom obyvateľov nie práve k tým najväčším obciam na Slovensku. Žije tam niečo vyše 1300 obyvateľov. Obec je známa predovšetkým vďaka krásnemu Oravskému hradu.

Táto obec sa nachádza v Oravskej vrchovine, leží na pravom brehu rieky Orava. Obec je od mesta Dolný Kubín vzdialená približne 11 kilometrov.

Oravský hrad

Prvé zmienky o tomto hrade pochádzajú už z 13. storočia, postupne prešiel viacerými stavebnými zmenami až nadobudol dnešnú podobu. Ide o jednu z najvýznamnejších pamiatok hradného staviteľstva na území celého Slovenska.

Oravský hrad patrí medzi tie najkrajšie hrady na Slovensku. Svedčí o tom aj fakt, že sa tam už natočilo viacero filmov, ako Kráľ Drozdia brada, Sokoliar Tomáš či Láska na vlásku. Videli ste niektorý z týchto filmov?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 6. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: