Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vrch Kráľova hoľa

Sni mka obrazovky 2018 04 04 oa16.07.42.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Nízke Tatry ukrývajú veľa zaujímavých a jedinečných miest či vrchov. Medzi jeden z najznámejších a najnavštevovanejších vrchov patrí aj Kráľova hoľa. Už ste tam niekedy boli?

Kráľova hoľa

Kráľova hoľa, 1 946,1 metrov nad morom, je najvyšší vrch Kráľovohoľských Tatier, východnej časti Nízkych Tatier. Kráľova hoľa je spájaná s viacerými povesťami a aj pre to patrí k tým najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier.

Pod Kráľovou hoľou pramenia najväčšie slovenské rieky Čierny Váh, Hnilec, Hornád a Hron.

Televízny a rozhlasový vysielač

Na vrchole je od roku 1960 televízny a rozhlasový vysielač Kráľova hoľa. Stožiar vysielača má výšku 137,5 metrov. Neďaleko vysielača sa nachádza aj meteorologická stanica a stanica horskej služby.

Východiská na Kráľovu hoľu

Miest, kde je možné začať túru na Kráľovu hoľu je hneď viacero. Vedú tam značkované turistické chodníky z obcí Šumiac, Spišské Bystré, Liptovská Teplička či Telgárt, a tiež asfaltová cesta zo Šumiaca.

Výhľady stoja naozaj za to

Kráľova hoľa je známa aj tým, že ponúka jedinečný výhľad na Spiš, Vysoké Tatry, Liptov ale aj Horehronie. Už ste tam niekedy boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 5. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: