Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Oltár Majstra Pavla v Levoči je svetovým unikátom

Sni mka obrazovky 2018 01 11 oa22.54.34.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero významných umeleckých diel, ktorých autormi sú práve Slováci. Medzi jeden takýto umelecký unikát patrí aj Oltár Majstra Pavla, ktorý sa nachádza v Bazilike sv. Jakuba v Levoči. Už ste si ho boli pozrieť?

Mesto Levoča

Levoča patrí k tým mestám, ktoré sa môžu pochváliť bohatou históriou a nachádza sa tam viacero zaujímavých historických pamiatok, od radnice, cez kostol až po oltár Majstra Pavla. Historické centrum sa bude určite v tomto meste páčiť aj vám.

Majster Pavol z Levoče

Majster Pavol bol neskorogotickým rezbárom a sochárom, ktorý je autorom viacerých významných diel po celom Slovensku. Jeho dielňa pracovala veľmi intenzívne, pretože sa z nej zachovalo dodnes veľké množstvo diel na východnom a strednom Slovensku, ktoré vznikli tesne za sebou.

Oltár Majstra Pavla

Majster Pavol je známy predovšetkým tým, že je tvorcom najvyššieho dreveného oltára na svete, ktorý sa nachádza v Bazilike sv. Jakuba práve v Levoči. Oltár je vysoký 18,62 metra a práve preto ide o najvyšší neskorogotický krídlový oltár na svete, šíroký je 6,27 metra. Nachádza sa v priestore chrámového presbytéria a patrí k tým najväčším umeleckým dielam svojho druhu v zaalpskej Európe.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: