Oravská Lesná patrí k najchladnejším miestam na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 04 23 oa22.13.31.jpg

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo síce malých, no o to viac zaujímavých dediniek a obcí. Rovnako to platí aj o obci Oravská Lesná, ktorá patrí k tým najchladnejším miestam na Slovensku. Vedeli ste o tom?

Oravská Lesná

Táto obec sa nachádza na západnom okraji okresu Námestovo a teda i celej Oravy. Práve kvôli nadmorskej výške, okolo 800 metrov n. m., a polohe v chladnej oblasti radia Oravskú Lesnú medzi obce s najchladnejším počasím na Slovensku.

Okrem toho, že je obec jednou z tých najchladnejších obcí u nás, tak sa tam nachádza viacero zaujímavých pamiatok, či už ide o kostol alebo zachovanú časť lesnej železnice.

Kostol Svätej Anny

Tento kostol je rímskokatolíckym kostolom, ktorý bol postavený v secesnom štýle. Začal sa stavať v roku 1910 z podnetu kňaza Štefana Mnoheľa. A aj tento kostol patrí k tým najväčším dominantám tejto obce.

Historická lesná úvraťová železnica

Historická lesná úvraťová železnica je zachovaná a prevádzkovaná časť bývalej Kysucko-oravskej lesnej železnice. Po technickej stránke je táto železnica zaujímavá úvraťovým systémom, ktorý umožnil prekonanie veľkého výškového rozdielu na krátkej vzdialenosti. To, že ide o významnú pamiatku svedčí aj to, že železnica je vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom