Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pamätná izba Jozefa Miloslava Hurbana v Hlbokom

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.12.25.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.obechlboke.sk
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť aj veľkým počtom významných osobností v našich národných dejinách. V súčasnosti sa na na viacerých miestach nachádzajú ich pamätné izby, ktoré pripomínajú ich život a prácu. Jednou z najnavštevovanejších miest je aj Pamätná izba Jozefa Miloslava Hurbana v Hlbokom. Už ste tam boli?

Kto bol Jozef Miloslav Hurban?

Hurban bol prvý predseda Slovenskej národnej rady, slovenský spisovateľ, novinár, politik a organizátor kultúrneho života slovenského národného hnutia, evanjelický kňaz a vedúca osobnosť slovenského povstania 1848-49.

Obec Hlboké

Táto obec je v našich dejinách známa predovšetkým tým, že tam pôsobil práve Hurban ako evanjelický kňaz. A v roku 1843 spolu so Štúrom a Hodžom tam uzákonili novú podobu spisovnej slovenčiny.

Pamätná izba Jozefa Miloslava Hurbana v Hlbokom

Pamätná izba bola verejnosti sprístupnená v roku 1967, pri príležitosti 150. výročia narodenia J.M. Hurbana. Ide o je vysunutú expozíciu Záhorského múzea v Skalici. Jednotlivé expozície, ktoré sú súčasťou vám priblížia zaujímavé udalosti či úspechy tejto významnej osobnosti a odprezentujú Hurbanovú činnosť.

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.12.25.jpg
www.obechlboke.sk

Pamätná izba približuje život a jeho dielo, jeho účasť v povstaní v roku 1848-1849 a národnobuditeľskú činnosť. Všíma si tiež Hlboké ako rodisko jeho syna, popredného slovenského spisovateľa, publicistu, politika a organizátora národného života Svetozára Hurbana Vajanského.

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.12.29.jpg
www.obechlboke.sk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: