Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pamätná izba Pavla Dobšinského

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa15.00.13.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
gemer.vucke.sk
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť aj veľkým počtom významných osobností v našich národných dejinách. V súčasnosti sa na na viacerých miestach nachádzajú ich pamätné izby, ktoré pripomínajú ich život a prácu. Už ste niekedy boli v Pamätnej izbe spisovateľa Pavla Dobšinského?

Slavošovce

Obec Slavošovce sa nachádza v okrese Rožňava, napriek tomu, že nejde o veľkú obec, tak sa môže obec pochváliť aj tým, že práve v tejto obci sa nachádza dom, v ktorom sa v roku 1828 narodil Pavol Dobšinský.

Pavol Dobšinský

Dobšinský sa počas svojho života venoval viacerým aktivitám, bol spisovateľ, etnograf, pedagóg a kazateľ. Známy je predovšetkým svojou detskou tvorbou. Jeho rozprávky sú obľúbené aj medzi súčasnými deťmi.

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa14.58.13.jpg
sk.wikipedia.org

Pamätná izba

Pamätná izba je svedectvom doby, v ktorej žil a tvoril Dobšinský. Vidieť tam môžete materiál regionálneho charakteru, doplnený dobovými predmetmi a nástrojmi používanými v minulosti. Dozvedieť sa môžete viac zo života spisovateľa a tiež vidieť viaceré ukážky z tvorby Dobšinského.

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa15.00.13.jpg
gemer.vucke.sk

Obec si túto osobnosť uctila na viacerých miestach

Okrem Pamätnej izby sa v obci nachádza aj pamätník P. E. Dobšinského a miestna základné škola nesie meno Pavla Emanuela Dobšinského.

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa15.00.26.jpg
gemer.vucke.sk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. marca 2018Zdroj litcentrum.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: