Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pamiatky v obci Divín

Sni mka obrazovky 2018 04 16 oa15.55.38.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo obcí či malých dediniek. Aj takéto miesta, ktoré nie sú rozlohou či počtom obyvateľov veľké, ponúkajú jedinečné pamiatky. Rovnako je to aj v prípade obce Divín.

Hrad Divín

Hrad bol postavený na prelome 12. a 13. storočia. Postupne sa stal domovom viacerých významných panovníkov. Hrad sa nachádza na rozhraní Krupinskej výšiny a Lučenskej kotliny, priamo nad centrom obce.

Renesančný kaštieľ

Renesančný kaštieľ v obci bol pod hradným kopcom postavený v roku 1670. V súčasnosti je v kaštieli zriadené Múzeum histórie obce Divín, ktoré vo svojich expozíciách ponúka návštevníkom dejiny obce, hradu a kaštieľa ako aj prírodné krásy okolia Divína.

Kostol Všetkých Svätých

V obci sa nachádza aj dvojvežový, pôvodne, gotický kostol Všetkých Svätých, okolo ktorého je vybudovaný obranný múr s nárožnými bastionmi.

Kaplnka Svätej Anny

V obci sa nachádza aj kaplnka, ktorá je postavená na cintoríne, na kopci pred bránou do hradu. Postavená bola z kameňov ruín divínskeho hradu. V blízkosti kaplnky je vybudovaná aj krížová cesta, ktorá končí troma krížami na Kalvárii.

Sni mka obrazovky 2018 04 16 oa15.53.58.jpg
www.putnickemiesta.sk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: