Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pár zaujímavostí o vodnej nádrži Kráľová

Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa22.03.19.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že naša krajina sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Tentokrát sme sa pozreli na pár zaujímavostí o vodnej nádrži Kráľová.

Vodná nádrž Kráľová

Vodné dielo Kráľová nazývané aj Kaskády je viacúčelové vodné dielo, ktoré sa nachádza na rieke Váh, medzi Sereďou a Šaľou. Ide o veľmi zaujímavú vodnú nádrž, lebo si tam príde na svoje veľa ľudí s rôznymi zaľúbami.

Vodná nádrž bola dokončená v roku 1985, jej hlavné ciele je možné zhrnúť nasledovne: ponúka energetické využitie Váhu, zabezpečuje protipovodňovú ochranu priľahlého územia, slúži na ťažbu štrkopieskov, tiež ako zásobník zavlažovacej vody.

Raj pre rybárov

Táto vodná nádrž patrí medzi obľúbené miesta aj pre rybárov, pretože slúži aj na chov rýb. Oblasť vodnej nádrže je tiež domovom mnohých vzácnych druhov vodného vtáctva, vďaka čomu si tu prídu na svoje i milovníci prírody a nadšení pozorovatelia vtákov.

Prostredie na rekreáciu a vodné športy

Nakoľko táto vodná nádrž leží vysoko nad okolitým terénom, fúka tam silný vietor, čo vytvára výnimočne dobré podmienky pre niektoré vodné športy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: