Paris Hilton smúti. Zomrel jej dedko, známy miliardár. Obrovské dedičstvo rozdal

Zdieľať
Paris Hilton zomrel dedko
Foto: Getty Images

Vo veku 91 rokov zomrel hotelový magnát Barron Hilton, ktorý rozšíril otcovu sieť známych hotelov. Naposledy vydýchol vo štvrtok v Los Angeles.

Ako uviedla jeho rodina, zomrel prirodzenou smrťou. Na čele rodinnej spoločnosti stál 30 rokov a bol tiež známym filantropom. „Rodina Hiltonovcov smúti nad stratou tohto pozoruhodného muža. Prežil život plný veľkého dobrodružstva a výnimočného úspechu,“ uviedol v stanovisku Steven M. Hilton, jeho syn a predseda nadácie Conrad N. Hilton Foundation.

Jeho manželka Marilyn Hawley Hilton zomrela už v roku 2004. Hilton zanechal po sebe osem detí a 15 vnúčat, medzi nimi známe dedičky Paris a Nicky Hilton, ako aj štyri pravnúčatá. K smrti svojho dedka sa vyjadrila aj Paris Hilton. „Zo straty dedka som veľmi smutná. Od detstva som ho vnímala ako biznismena. Som poctená, že som mala takého úžasného mentora. Vždy som chcela, aby bol na mňa pyšný,“ napísala na sociálnu sieť.

Majetok bohatého pána sa odhadoval na 4 miliardy eur, no s rodinou poriadne vypiekol. Až 97 percent tohto majetku totiž odkázal Nadácii Conrada N. Hiltona. Tá sa špecializuje na pomoc ľuďom v núdzi, bezdomovcom, ale aj tým, ktorí nemajú prístup k pitnej vode a žijú v rozvojových krajinách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom