Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Park miniatúr v Podolí je miesto, ktoré sa bude páčiť aj vám

Sni mka obrazovky 2018 06 28 oa17.55.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Veľmi zaujímavé a jedinečné miesto sa nachádza v Podolí, kde nájdete Park miniatúr, v ktorom si viete na jednom mieste pozrieť desiatky zmenšenín tých najznámejších slovenských pamiatok a budov. Máte radi takéto miesta?

Podolie

Obec Podolie sa nachádza na ceste medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom, v Trenčianskom kraji, na západnom Slovensku. Jednou z najväčších atrakcií tejto neveľkej obce je práve Park miniatúr. Už ste o tomto mieste niekedy počuli?

Park Miniatúr

Toto zaujímavé miesto začalo vznikať v roku 2001. Postupne sa park s miniatúrami rozširoval a rozširuje sa ešte aj dnes. V expozícii pod holých nebom je v súčasnosti umiestnených vyše 65 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát, rozhľadní a rodných domov.

Modely vyzerajú, čo najviac ako originály

Všetky modely sú postavené ako vedecké rekonštrukcie. Zhotoveniu každého predchádzalo spracovanie výkresovej dokumentácie, rozpracovanie jednotlivých komponentov a následné osadenie v teréne.

Výborná poloha

Areál má unikátnu polohu, nachádza sa totiž priamo v strede regiónu troch hradov – Čachtice, Beckov a Tematín. A tak si popri zrúcaninách hradov môžete prísť pozrieť aj zmenšeniny tých najväčších a najznámejších slovenských pamiatok.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: