Turisticky obľúbené miesto Západných Tatier vám vyrazí dych

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 05 23 oa13.24.10.jpg

Letná turistická sezóna sa pomaly začína a my sme si pripravili pre vás jeden tip. Práve Roháče patria k vyhľadávaným a obľúbeným medzi domácimi, ale aj zahraničnými turistami. Ukážeme vám, čo všetko tam môžete vidieť a kam sa vybrať.

Delenie Tatier

Tatry sa delia na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú od seba oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej ešte členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré zas delí Kopské sedlo.

Roháče

Roháče sú geomorfologická časť práve Západných Tatier. Roháče sú známe viacerými vrcholmi ako Baníkov, Tri kopy či Volovec.

Aký ste turista?

Počas leta je v Roháčoch prístupný celý hrebeň bez horského sprievodcu. Vybrali sme pre vás miesta v Roháčoch podľa toho, aký typ turistu ste. Medzi nenáročné turistické trasy patria Kvačianska dolina, Prosiecka dolina, Juráňová dolina, Machy či Osobitá. Medzi stredne náročné patria Roháčske plesá, Sivý vrch, Rákoň – Lúčna či Brestová. Náročné túry vedú na sedlá, hrebene a štíty ako Ostrý Roháč, Tri kopy či Baníkov.

Lyžiarské stredisko Roháče – Spálená

Priamo v Tatranskom národnom parku sa nachádza lyžiarské stredisko Roháče – Spálená so sedačkovou lanovkou. Toto lyžiarske stredisko patrí medzi najvyššie položené lyžiarske strediská na Slovensku.

Roháčske plesá

Roháče veľa ľudí považuje za najkrajšiu časť Západných Tatier. Na konci Roháčskej doliny sa ukrývajú prírodné jazerá z ľadových dôb, priezračné Roháčske plesá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom