Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počuli ste už o manananggal? Podľa legendy ide o ženy, ktoré pijú krv a jedia ľudí

Manananggal.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: upload.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Bytosti pijúce ľudskú krv sa neobjavujú len v západnej mytológii ako upíri, ale zmienky o nich nájdeme vo viacerých kultúrach. Na Filipínach ich nazvali manananggal a ide o ženy, ktoré svojim obetiam nielen pijú krv, ale ich aj pojedajú.

Manananggal sú vo filipínskej mytológii označované ako desivé ženské bytosti s obrovskými netopierími krídlami, ktoré v noci hľadajú svoje obete.

Často ich opisujú aj ako ženy, ktoré dokážu oddeliť vrch tela od spodku. Ich najčastejšími obeťami sú podľa legiend spiaci ľudia, tehotné ženy či ľudia, ktorí sa práve modlia. Vraví sa, že vďaka svojim dlhým jazykom dokážu tieto bytosti vysať srdce z tela nenarodeného dieťaťa. Manananggal  vraj urobí malú dieru v streche, cez ktorú spustí svoj dlhý jazyk, a takýmto spôsobom dokáže vysať krv z tele svojich obetí.

Manananggal_of_philippine_mythology_commons.jpg
upload.wikimedia.orgFoto: upload.wikimedia.org

Podobne ako je to pri upíroch, aj proti týmto bytostiam sa ľudia chránia cesnakom, ale aj popolom, soľou a svätenou vodou. Jediným spôsobom, ako zničiť tieto bytosti, je zabránenie spojenia ich torza s druhou časťou tela. Ak sa to niekomu podarí dosiahnuť a začne svitať, manananggal je zničená.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 10. júna 2016Zdroj philippinetales.weebly.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: