Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poráčska dolina v Slovenskom rudohorí

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.36.42.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže, okrem iného, pochváliť aj krásnymi a jedinečnými miestami v prírode, ktoré robia našu krajinu výnimočnou. Rovnako je to aj v prípade Poráčskej doliny, ktorá patrí k obľúbeným miestam nejedného turistu. Už ste tam niekedy boli?

Kde sa Poráčska dolina nachádza?

Poráčska dolina sa nachádza v Slovenskom rudohorí v blízkosti Slovenského raja medzi obcami Slovinky a Poráč, ktoré aj spája. Poráčska dolina je úzka, približne 9 kilometrov dlhá krasovitá dolina, ktorú vo vápencoch vyhĺbil Poračský potok.

Dolina má polokrasový charakter prielomovej tiesňavy, ktorá ústi pri obci Slovinky. Nachádza sa medzi skalnými útesmi Vápenika, Červených skál a Slovinskej skaly, ktoré sú súčasťou planiny Galmus.

Jaskyne v Poráčskej doline

Na jej vápencových bralách sa nachádza veľké množstvo jaskýň a malých jaskyniek. Medzi jednu z najznámejších jaskýň patrí Homološova jaskyňa, ktorá sa nachádza asi v 800 metrovej výške nad bývalou chatou Čierny bocian.

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.38.31.jpg
www.obecslovinky.sk

Čo táto dolina ponúka pre turistov?

V Poráčskej doline sa nachádza viacero rekreačných zariadení s ihriskami a lyžiarskými vlekmi, ako Ski Brodok či Porač Park, rovnako tam nájdete aj značené turistické chodníky, cykloturistické trasy a rôzne ubytovacie zariadenia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: