Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príbeh Dorothy Eady: Mohla byť prevtelením egyptskej kňažky?

Ancient ruins of Karnak temple in Egypt
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Dorothy Eady bolo dieťa ako každé iné. Behala, hrala sa, smiala sa celé dni a bola pokladom pre svojich milujúcich rodičov. Potom sa stalo niečo zvláštne. Jedno ráno Dorothy utekala dole schodami v dome neďaleko Londýna, keď sa šmykla a spadla. Pád bol taký nešťastný, že trojročná Dorothy bola na mieste mŕtva…

Potom sa však stalo niečo neočakávané – Dorothy sa zobudila a počas ďalších štyroch rokov mali rodičia svoje krásne malé dievčatko živé pri sebe. Až kým sa v roku 1908 všetko nezmenilo.

Počas návštevy Britského múzea si rodičia prvýkrát všimli, že sa ich dcéra správa inak. Keď prechádzali egyptskou sekciou, Dorothy sa zmenila. Nevedela sa nabažiť artefaktov a sedela so zasklenenou múmiou dlhý čas odmietajúc návrat domov. Chytili ju, keď utekala okolo sôch a bozkávala im nohy. Po tomto incidente sa všetko zhoršilo.

Dorothy bola v depresii a len zízala na fotky zo starovekého Egypta trvajúc na tom, že je to jej domov a chce sa tam vrátiť. Obrázok Chrámu Setiho I. ju výnimočne vzrušoval  a otcovi vykričala, že to je jej skutočný domov. Ešte pred objavením tohto obrázku mala sny o starovekom Egypte, vďaka ktorým sa začala zaujímať o reinkarnáciu a duchovno.

Nakoniec sa v dospelosti presťahovala do Káhiry po svadbe s Egypťanom. Narodilo sa im dieťa, ktoré pomenovali Seti a sama seba začala volať Omm Sety. Manželstvo trvalo krátko, pretože jej manžela desili jej stavy tranzu, počas ktorých písala náhodné hieroglyfy. Tieto písomnosti mali 70 strán a obsahovali detaily jej života ako Omm v starovekom Egypte.

Tvrdí v nich, že bola kňažnou v Chráme Kom El Sultan a ako štrnásťročná mala dieťa s faraónom Setim.Všetci pokladali tieto príbehy za výplody chorej mysle, až do dňa, kedy Omm Sety nepomohla nájsť archeológom skutočné miesto Chrámových záhrad. Ukázala im tiež neobjavený tunel. Omm Sety zomrela v roku 1981 a dodnes nikto nevie vysvetliť, kde sa vzali jej spomienky, sny a vedomosti o starovekom Egypte. Dokonca aj skeptici pripúšťajú, že mohla byť prevtelením kňažnej Omm Sety.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 11. októbra 2016Zdroj thoughtcatalog.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: