Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prielom Hornádu v Slovenskom raji

Sni mka obrazovky 2018 05 10 oa11.01.15.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovenský raj patrí k najnavštevovanejším miestam u nás, aj keď patrí medzi tie najmladšie národné parky na Slovensku. Nachádza sa tam množstvo úzkych kaňonov a hlbokých roklín s vodopádmi, pri zdolávaní ktorých si treba pomôcť rebríkmi a lávkami. Zaujímavým miestom je aj Prielom Hornádu.

Slovenský raj

Slovenský raj je horským pásmom v oblasti Spiša. Môžete tam vidieť a obdivovať krásnu prírodu, a práve tieto oblasti horského pásma Slovenského raja chráni Národný park Slovenský raj, ktorý je jedným z deviatich národných parkov na Slovensku.

Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je približne 16 kilometrov dlhý úsek na hornom toku rieky Hornád od ústia Veľkej Bielej vody až po obec Smižany. Od roku 1964 je vyhlásený za národnú prírodnú rezerváciu.

Prielom sa nachádza v katastrálnom území obcí Letanovce, Hrabušice a Spišské Tomášovce v okrese Spišská Nová Ves. Toto územie má vysokú krajinársku a estetickú hodnotu so zaujímavými skalnými útvarmi.

Tomašovský výhľad

Tomašovský výhľad patrí medzi obľúbené miesta Slovenské raja. Ide o skalný výstupok terasovitého tvaru na južnom svahu Ludmanky. Je z neho pekný výhľad do doliny Bieleho potoka, na Vysoké Tatry a v neposlednom rade aj na Prielom Hornádu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: