Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prírodné kúpaliská na Slovensku, kde sa vám bude páčiť a nepotrebujete byť ani pri mori

Sni mka obrazovky 2018 06 10 oa10.46.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Letné dni už pomaly začínajú a my sme si pre vás tentokrát pripravili tipy na prírodné kúpaliská na Slovensku, kde sa vám bude páčiť a nepotrebujete byť ani pri mori.

Kuchajda v Bratislave

Areál Kuchajdy sa nachádza sa v blízkosti železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto a obchodného centra Polus City Center. V areáli Kuchajdy sa nachádzajú aj viaceré športoviská ako futbal, preliezky, plážový volejbal či pingpong. V minulosti sa tam neodporúčalo kúpať, no v posledných rokoch patrí aj toto prírodné kúpalisko k obľúbeným a vyhľadávaným.

Nové Košariská v Dunajskej Lužnej

Štrkopieskové Košariská, ktoré vznikli pri ťažbe štrku, tvoria dve jazerá. Na väčšom je prístup do vody relatívne strmý a obľubujú ho najmä nudisti. Druhé, menšie jazero, má širokú pláž s viacerými stánkami s občerstvením.

Beňatinské jazero

Beňatinské jazero, alebo tiež Beňatinský travertín, je unikátna prírodná pamiatka nachádzajúca sa vo východoslovenskej obci Beňatina, neďaleko ukrajinských hraníc. Voda v jazere je síce studená, avšak veľmi čistá a možno sa v nej na vlastné riziko aj kúpať.

Rusovské jazero

Rusovské jazero sa nachádza v Rusovciach, na okraji Lužných lesov. Toto jazero je vyhľadávané najmä cyklistami a korčuliarmi, keďže je situované priamo pri cyklistickej ceste, pri hrádzi.

Šútovské jazero

Toto jazero sa nachádza medzi obcami Šútovo a Rieka. Ide o vyhľadávané miesto vďaka svojej vodnej ploche. Kedysi tam bol veľký lom, ktorý je v dnešnej dobe zaplavený vodou. Aj toto jazero je počas letných mesiacov vyhľadávaným prírodným kúpaliskom s nádherným výhľadom na okolité kopce a priezračnou vodou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: