Problémy s predajom Markízy: Miliardový biznis môže totálne padnúť. Preverujú firmu tohto pracháča...

Zdieľať
Predaj Markízy je v ohrození
Foto TV Markíza

Obchod za 2,1 miliardy môže nakoniec celý dopadnúť úplne inak. Ba čo viac, nakoniec sa predaj televízie Markíza nemusí vôbec uskutočniť. Problémom je firma najbohatšieho Čecha Petra Kellnera, ktorá si brúsila zuby na najsledovanejšiu televíziu u nás a vyzeralo to tak, že predaju nič nestojí v ceste. To však nie je tak celkom pravda. Za všetko môže senátor Lukáš Wagenknecht a poslanec Jan Lipavský, ktorí sú členovia strany Piráti.

Práve oni dvaja požiadali americký Kongres a akcionárov skupiny CME o to, aby sa prešetril predaj práve Kellnerovej spoločnosti PPF. Dôvodom sú obavy, že by prostredníctvom novo zakúpených televízii prišlo k šireniu čínskej propagandy nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Okrem našich dvoch krajín má spoločnosť CME televízie aj v Bulharsku, Rumunsku, či Slovinsku. Piráti na to dnes upozornili v tlačovej správe, ktorú vydali.

Celý predaj sa spustil minulý rok, kedy CME podpísala zmluvu so spoločnosťou PPF Petra Kellnera, ktorá by mala čoskoro ovládnuť Markízu. „Akvizícia, vďaka ktorej by Petr Kellner získal tieto televízne stanice, by zvýšila možné riziká opätovného zásahu a šírenia čínske propagandy na území ČR a ďalších štátoch nášho regiónu, ktoré sú členmi NATO a EÚ,“ uvádza v tlačovej správe senátor Wagenknecht. Predaj však ešte neprebehol, všetko musia odklepnúť regulačné orgány a Kellner sa mal zmocniť televízií v prvej polovici tohto roka.

Všetko mu však môže skomplikovať práve aktivita Pirátov. Potom, ako sa prevalilo, že Kellner kupuje CME, vydal iba strohé vyhlásenie. „CME je zdravá a dobre vedená spoločnosť. Neplánujeme vykonať žiadne výrazné zmeny v jej činnosti,“ povedal vtedy Kellner. Valné zhromaždenie CME má pritom prebehnúť už o niekoľko dní, presne 27. februára. Či bude mať na to vplyv aktivita Pirátov, ukáže teda tento týždeň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom