Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skalná brána v Súľovských skalách

Sni mka obrazovky 2018 05 20 oa11.06.10.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
hiking.sk
reklama:
reklama:

Na Slovensku môžeme nájsť viaceré miesta, ktoré ukrývajú zaujímavé a jedinečné prírodné útvary. Jedno z takýchto miest sa nachádza aj v Súľovských skalách. Ide o Skalnú bránu, ktorá zaujme človeka už z diaľky. Už ste o tomto unikáte počuli?

Súľovské skaly

Súľovské skaly sú geomorfologický podcelok Súľovských vrchov, nachádzajú sa približne 10 kilometrov smerom na juh od mesta Bytča. Najvyšším vrchom je Brada s výškou 816 metrov n. m.

Vrch Brada

Aj tento vrch patrí k obľúbeným medzi turistami a často sa práve on stáva cieľom nejednej turistickej akcie. Ponúka nádherné výhľady na okolie a prírodu.

Čo je Skalná brána?

Skalná brána v Slopoch je pôsobivý, prírodou vyformovaný obrovský otvor v skale. Niekedy je označovaná aj ako Obrovská brána či Panská brána. Je asi 8 metrov vysoká a obkolesená listnatým lesom. Sklaná brána sa nachádza v Súľovských skalách.

Sni mka obrazovky 2018 05 20 oa11.06.27.jpg
www.turistika.cz

Ako sa k nej dostanete? 

Dostať sa k nej môžete značkovaným chodníkom, napríklad od Chaty Súľov, z parkoviska po červenej a žltej značke stredne náročnou trasou. Najlepšie urobíte, keď celú oblasť Súľovských skál prejdete po náučnom chodníku začínajúcom pri Chate Súľov. Na sedemnástich informačných paneloch sa oboznámite s rôznymi zaujímavosťami o prírode Súľovských skál.

Sni mka obrazovky 2018 05 20 oa11.06.10.jpg
hiking.sk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: