Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skalný budzogáň patrí k tým najkrajším prírodným úkazom na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 01 06 oa12.53.10.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť veľké množstvo zaujímavých miest či pamiatok. Medzi zaujímavé miesta určite patria aj tie v prírode. Jedným zo zaujímavých prírodných úkazov je aj Skalný budzogáň, ktorý bol zaradený medzi 7 najkrajších prírodných krás Slovenska. Už ste si ho boli pozrieť?

Kde sa nachádza?

Tento zaujímavý prírodný úkaz sa nachádza v Rajeckej doline, na svahu vrchu Žibrid. To, aby ste sa k nemu dostali je potrebné vyšľapať istú trasu, ale uričte to stojí za to. Kvôli hustým lesom nie je dobre viditeľný z diaľky, ale turistický chodník vás k nemu bez problémov dostane.

Ako sa k budzogáňu dostatene?

Ku skale vedie turistický chodník, ktorý  vás dovedie po dvoch hodinách ku cieľu. Táto turistická trasa sa začína  Rajeckých Tepliciach a potom sa prechádza ponad obec Zbyňov. Je dlhá približne 6,5 kilometra, takže na turistiku vhodné miesto.

Ako vznikol tento prírodný úkaz?

Aj napriek tomu, že existuje legenda o jeho vzniku spojená s obrom, ktorý ho tam vraj zapichol do zeme. Tak reálnejšie tvrdenie vzniku je, že táto skala vznikla erozívnou činnosťou vody po dlhé storočia. Skalný útvar má úzku základňu a širšiu vrchnú časť, dosahuje výšku skoro 14 metrov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: