Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skúmanie opustených baní nie je nič pre strachopudov. Tento muž o tom vie svoje

The horton mine 5.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
youtu.be
reklama:
reklama:

Na Youtube sa nachádza mnoho kanálov, ktoré sa venujú duchom a paranormálnym aktivitám. Keďže sa však takéto strašidelne javy objavujú na každom ich videu, začínate pochybovať a pýtať sa sám seba, či to celé nie je náhodou podvrh. Existuje však aj kanál, ktorý sa o paranormálne témy ani zďaleka nezaujíma. Muž menom Frank sa už dlhé roky venuje preskúmavaniu starých opustených baní. Jeho kanál Exploring Abandoned Mines obsahuje už takmer 500 videí, v ktorých s baterkou prechádza skrz tmavé a vlhké bane a objavuje tajomstvá histórie a baníctva. Napriek všetkému sa ani on nevyhol situáciám, z ktorých nejednému človeku prebehne mráz po chrbte. Tým, že sa jeho kanál vôbec nezameriava na paranormálne témy, pôsobia nasledujúce videá omnoho desivejšie a vierohodnejšie. Posúďte sami!

Frank sa prvýkrát ocitol v takto desivej situácii pri návšteve bane The Horton Mine v Nevade. Nasledujúce video trvá len necelé štyri minúty, čo je na jeho kanál pomerne nezvyčajné. Pýtate sa, prečo Frank pobudol v bani len tak krátko? Frank tam totižto očividne nebol sám.

The horton mine 1.jpg
youtu.be

Už pri vstupe do opustených priestorov vedel, že niečo nie je v poriadku. Vo vzduchu pociťoval veľmi negatívnu energiu a už po pár krokoch sa cítil nesvoj. Každým ďalším metrom ho pohlcovala čoraz väčšia úzkosť. Baňa naňho pôsobila nezvyčajne strašidelne, a to aj kvôli reťaziam, ktoré viseli zo stropu. Frank vo videu pridal text, ktorý popisoval jeho pocity. „Cítil som sa, akoby ma niečo sledovalo,“ hovorí text vo Frankovom videu. „Niečo zlovestné. Niečo, čo rozhodne nechcelo, aby som pokračoval do tunela hlbšie.“ Napriek tomu sa rozhodol prejsť ešte zopár krokov, zrazu sa však pred ním rozkolísala jedna z visiacich reťazí. Nesmieme zabudnúť, že takáto reťaz váži približne 18 kíl a je takmer nemožné, aby ju do takejto miery rozkýval obyčajný prievan. Frank neváhal, otočil sa na pätách a hrôzostrašnú baňu opustil.

The horton mine 3.jpg
youtu.be

Frank sa v bani The Horton Mine neukázal veľmi dlhú dobu. Po roku však strach pravdepodobne vyprchal a povedal si, že jej dá ešte jednu šancu. Veľmi rýchlo to však oľutoval. Podarilo sa mu dostať hlbšie do bane, vo videu však môžete postrehnúť nervozitu v jeho hlase. V tuneli sa dokonca začala vytvárať tajomná hmla, ktorá sa každou minútou zhusťovala, čo Franka vydesilo ešte viac. Napriek strachu pokračoval ďalej až kým nenarazil na koniec bane. Po chvíľke sa však od neznáma ozval čudesný a desivý hlas. Nech to bolo čokoľvek, rozhodne to neznelo priateľsky, preto sa Frank zvrtol a okamžite upaľoval preč. Jeho diváci sa desivému hlasu pozreli na zúbok a po krátkom skúmaní odhalili, čo sa tajomná bytosť snažila Frankovi povedať. Hlas údajne znie, akoby patril žene s francúzskym prízvukom. Komentujúci vraj počuli tieto slová: „Why trespass? Are you prepared to die? Who are you? You went too far forward, near us. Now go!“ (Prečo vyrušuješ? Si pripravený zomrieť? Kto si? Zašiel si príliš ďaleko, blízko nás. Teraz odíď!) Následne to ukončil zvuk sirény francúzskej polície. Aký to má súvis s baňou? Nikto nevie.

The horton mine 2.jpg
youtu.be

Podľa iných názorov počuť v hlase nasledujúce slová: „Ground control to Michael, are we clear to det(onetion)? Roger… you can go ahead now.“ (Pozemná služba Michaelovi, môžeme to odpáliť? Rozumiem… pustite sa do toho.) Nasledovný zvuk pripisujú detonačnému alarmu. Či sú v hlase počuť spomínané slová môžete posúdiť sami v nasledujúcom videu.

Opustené budovy majú svoje zlovestné čaro. Obzvlášť desivo však pôsobia staré bane, v ktorých sa musíte pretĺkať zúženými priestormi a chodbami. Pre ľudí trpiacich klaustrofóbiou môžu vyzerať desivo všetky Frankove videá, napriek tomu je The Horton Mine jedno z najhrôzostrašnejších miest, ktoré tento odvážny muž navštívil. A čo vy? Navštívili by ste takúto baňu?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 10. mája 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: