Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočné hororové príbehy z jaskýň 2. časť. Ako Dava Shawa zabila mŕtvola, či zaseknutie Johna Jonesa dolu hlavou v jaskyni

Sand cave 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Len málo činností je nebezpečnejších ako skúmanie jaskýň. Pre mužov a ženy, ktorí sa vydajú do hlbín Zeme, sú riziká neuveriteľné. Tlačia sa cez úzke priechody, zliezajú dole strmými priepasťami, ponárajú sa do ľadových podzemných vôd- skrátka sa zahrávajú so svojimi životmi. Ale na druhej strane sú odmenení pohľadom na úkazy, ktoré možno vidia ako jediní na svete. Veľa z nich sa už stratilo, zaseklo, či zomrelo pri objavovaní jaskýň. Ocitli sa v tmavých klaustrofobických priestoroch, kde bojovali o život ako v hororovom filme.

Záchrana Deona Dryera

V januári 2005 bol Dave Shaw odhodlaný získať telo Deona Dryera, ktorý bol mŕtvy už desať rokov, odkedy sa stratil v hĺbke 270 metrov v jaskyni Bushman v Južnej Afrike. Dave chcel vrátiť telo späť jeho rodine. Deonove telo našiel bez problémov a pripevnil ho k lanu. Keď sa ho snažil dať do vreca na telá, telo začalo plávať preč a pri pokuse chytiť ho nastali problémy. Daveov dych sa zrýchlil a čoskoro dýchal rýchlejšie ako mohol jeho dýchací prístroj zvládnuť. Oxid uhličitý, ktorý sa mal odfiltrovať sa vracal do pľúc a Dave ostal zmätený a dezorientovaný. Jeho snaha dostať telo do vreca bola divoká a nedbalá a trvala príliš dlho. Po piatich minútach to Dave vzdal a plával na hladinu, keď sa zachytil o lano pripevnené k mŕtvemu telu. Dave sa snažil vyslobodiť, avšak mŕtve telo ho ťahalo dolu. Dave opäť spanikáril a jeho dych bol prirýchly. Dave sa dusil vlastnými exhaláciami. Omdlel a zomrel pod vodou vedľa tela, ktoré sa pokúšal zachrániť.

Jaskynný kolaps

Ryan Schurtz sa pokúšal zachrániť Johna Jonesa už 19 hodín. Jaskyňa sa v roku 2010 zrútila a John sa zasekol dolu hlavou a hore nohami v úzkom priechode v jeho milovanej jaskyni Putty v Utahu. Rayn a jeho tím robili čo mohli, aby ho dostali von. Zatiaľ čo jeho muži vybudovali systém kladky a chceli „vytrhnúť“ Johna von, Rayn ostal pri Johnovi a snažil sa ho upokojiť. „Je mi ľúto, že som taký tučný,“ povedal John. Ryan sľúbil kamarátovi, že keď sa dostanú von, pôjdu spolu trénovať. Kladka už bola hotová a stačilo len, aby sa John pripravil na trhnutie. Keď chlapi trhli, John zakričal od bolesti. Dali mu prestávku a Ryan sa znova Johna snažil upokojiť. Teraz sa však pri trhnutí všetko pokazilo. Kladka sa pokazila, lano sa pretrhlo a ťažká kovová karabína spadla dole k mužom. Trafila Ryana do tváre, ktorý si v tom momente odhryzol polovicu jazyka. John spadol ešte hlbšie do diery. Ryan s plnými ústami krvi sa musel dostať von, ale sľúbil Johnovi, že sa znova vráti a zachráni ho. Ryana dostali von z rútiacej sa jaskyne a jeho miesto prevzal jeho otec. Ale bolo neskoro, John už nepočul, že ho prišli dostať von. Upadol do bezvedomia, z ktorého sa už nikdy neprebral.

listverse.com

Kryštálová jaskyňa

Muž menom Floyd Collins objavil Kryštálovú jaskyňu v roku 1917 a rozhodol sa preskúmať každý jeden jej kúsok. Za osem rokov preskúmal veľa chodieb a tunelov, až tam jedného dňa uviazol. Jeho lampa začala blikať a Collins sa snažil dostať von skôr, ako úplne stratí svetlo. Liezol úzkym priechodom, keď narazil na 12-kilový balvan, ktorý sa uvoľnil a padol mu na členok. Balvan ho priklincoval k jaskyni. 17 dní sa ho záchranné tímy pokúšali zachrániť, ale žiadny z ich plánov a pokusov nebol úspešný. Rozhodli sa prekopať k nemu novú šachtu, vytvoriť novú cestu von. Kým čakal uväznený pod balvanom, stal sa Collins celebritou. Turisti z celého sveta prišli, aby videli jeho záchranu, predajcovia postavili pri jaskyni pojazdné stánky s potravinami, nápojmi a suvenírmi. Ale kopanie trvalo príliš dlho. Na svoj osemnásty deň v jaskyni podľahol Collins podchladeniu, smädu a hladu.

commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 29. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: