Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočné prípady Cotardovho syndrómu, pri ktorom si ľudia myslia, že sú po smrti – 2. časť

Cotardovsyndromtitulna2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Cotardov syndróm je duševná porucha, pri ktorej človek trpí vidinami a myslí si, že je už po smrti alebo že neexistuje. Pacient si napríklad myslí, že v jeho tele neprúdi krv a dokonca môže trpieť halucináciami a vidieť svoje telo v rozklade. Cotardov syndróm sa častokrát vyskytuje u ľudí trpiacich depresiami a schizofréniou. V tomto článku vám prinášame ďalší skutočný prípad, kedy si človek myslel, že je po smrti.

Žena bez vnútorností

Zhruba 100 rokov po tom, čo Bonnet spoznal prípad starej dámy z predošlej časti, sa francúzsky neurológ Jules Cotard (podľa ktorého je tento syndróm pomenovaný) stretol s pacientkou s čudným problémom. Slečna „Mademoiselle X“, ako ju Cotard nazval vo svojich záznamoch, tvrdila, že „nemá mozog, nervy, hrudník, žalúdok a ani žiadne črevá“. Napriek svojmu tvrdeniu verila, že je „nesmrteľná a že bude žiť naveky“.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/Mental_Disorder_Silhouette.png
Foto: www.imgur.com

Keďže si myslela, že je nesmrteľná a že nemá žiadne vnútornosti, nemala potrebu jesť, kvôli čomu po čase zomrela. Cotardove záznamy o stave tejto záhadnej ženy sa dostali na verejnosť, začali sa šíriť medzi odborníkmi, ale aj obyčajnými ľuďmi, kvôli čomu bol tento syndróm pomenovaný práve po ňom.

Https://pxhere.com/en/photo/763144
Foto: www.imgur.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 8. augusta 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.