Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Smolenický zámok vyzerá ako z rozprávky

Sni mka obrazovky 2018 01 21 oa22.28.51.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko je je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Smolenický zámok. Už ste tento zámok niekedy videli?

Vznik zámku

Zámok sa nachádza v dedinke Smolenice ktorá patrí do okresu Trnava. Zámok je postavený na mieste stredovekého hradu zo 14. storočia. Samotný zámok bol postavený začiatkom 20. storočia, postaviť ho dal rod Pálffyovcov.

Veža zámku

Smolenickému zámku dominuje mohutná veža s vyhliadkovou terasou, z ktorej budete vidieť krásne časti Malých Karpát.

Súčasné využitie zámku

Smolenický zámok je majetkom Slovenskej akadémie vied a pre verejnosť je sprístupnený iba sčasti. Vidieť tak môžete len záhrady, nádvorie a vyhradené miestnosti. Na zámku sa zvyknú robiť svadby a organizujú sa v ňom aj národné i medzinárodné vedecké konferencie.

Dostať sa k nemu dá zabrať

Od vstupnej brány po vežu je potrebné zdolať až 156 schodov. Okrem krásneho zámku a jeho okolia si môžete pozrieť aj hrobku významného rodu Pálffyovcov, ktorá sa nachádza na miestnom cintoríne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: