Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ŠOK v rodine Andy Hryca: Známy herec má akútnu leukémiu!

Andy Hryc
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Andy Hryc Foto: SITA
reklama:
reklama:

Rodina známeho slovenského herca Andyho Hryca prežíva náročné obdobie. Podľa informácií, ktoré priniesol denník Nový Čas bojuje herec so zákernou chorobou, ktorej minulý rok podľahol maestro Karel Gott (†80) – akútnou leukémiou.

Zdá sa, že nad Hrycovcami sa zaťahujú mračná. Diagnóza v prípade obľúbeného herca totiž na prvý pohľad znie hrozivo. To, že má vážne zdravotné problémy priznala aj jeho dcéra, známa producentka Wanda. „Otec je hospitalizovaný. Podstupuje náročnú liečbu,“ povedala denníku Hrycová. Ako priznala, všetko sa začalo úplne nevinne a k lekárom ho prinútili ísť až v jeho rodine. Manželka Hryca ho poslala k ich rodinnému známemu a tam podstúpil vyšetrenie s diagnózou, ktorú zrejme ani on sám nečakal. 70 ročný herec musel okažite nastúpiť do nemocnice a podstupuje liečbu.

„Jemu nebolo dva týždne dobre, cítil sa unavený, nič významné, žiadne bolesti nemal. Mama ho vyhodila na vyšetrenie k nášmu obvodnému lekárovi, pretože mu spuchla noha. On mu urobil krvné testy a v momente, keď prišli výsledky, ho zobral do nemocnice. Tam mu urobili kontrolné krvné testy a okamžite si ho tam nechali. Diagnostikovali mu akútnu leukémiu, čo znamená, že musí začať okamžite s chemoterapiou. Okrem iného dostáva transfúzie krvi každý deň,“ povedala Wanda s tým, že sú v naozaj zlej situácii. „Lekári mi povedali, že v tejto pandemickej situácii majú menej darcov,“ povedala Wanda.

Ich rodina pritom s rakovinou má už svoje skúsenosti. Hugo Hryc († 22), syn herca totiž niekoľko mesiacov bojoval s rakovinou semenníkov a tú nakoniec porazil. Osudnou sa mu stala až jazda s kamarátom, pri ktorej zahynul. Rodina Hrycovcov sa s jeho smrťou dlho nedokázala zmieriť a aj dnes je to pre nich bolestivá spomienka, ktorá zostane navždy v ich životoch. Preto veria, že akútnu leukémiu hlava rodiny porazí. „On je veľký chlap – silný, odolný. Ja verím, že to dá. On je veľký bojovník, celoživotný. Verím, že to bude dobre. Popasuje sa s tým a dá to,“ dodala ešte Wanda. Optimizmus nestráca ani samotný Hryc. „Mohol by som ísť s vami na pivo, tak sa cítim. Chemoterapia trvá sedem dní. Po prvých dňoch to je juchu-juchu, ale môžem sa potom škriabať po stene,“ povedal pre denník herec.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 25. apríla 2020
reklama:
reklama:
reklama: