Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tajomstvo poslednej pesničky Karla Gotta: Vedel, že sa blíži koniec, všetko muselo ísť rýchlo

Karel Gott s dcérou Charlotte
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Karel Gott s dcérou Charlotte Foto: Supraphon
reklama:
reklama:

Už keď nahrával svoju poslednú pieseň s dcérkou Charlottkou vedel, že sa blíži koniec. Legendárny Karel Gott zomrel 1. októbra, no už pred pol rokom tušil, ako sa mu kráti čas. Srdce nehasnou je dnes obrovským hitom, ktorý má na Youtube 21 miliónov zhliadnutí a maestro ho do sveta vypustil v máji tohto roka.

Autorom dojímavej spovede otca k svojej dcére je líder kapely Kryštof Richard Krajčo. Ten povedal, ako prebiehalo nahrávania a nepriamo tak naznačil, že Gott tušil, ako ho zákerná choroba ničí a že to môže byť posledné dielo, ktoré do sveta vypustí. „Ivanka aj Karel boli úprimní a povedali mi, že pokiaľ sa rozhodnem to napísať, tak že to musím napísať veľmi rýchlo, aby to stihli so Charlottkou naspievať, a to bol aj pre mňa spúšťací impulz a tam sa vo mne začalo skladať to, o čom by tá pieseň mala byť a to bolo tou inšpiráciou,“ povedal Krajčo pre TV Prima.

Song je naozaj veľmi dojímavý, klip k nemu navyše urobený maximálne vkusne, vystupuje v ňom Gott, Charlottka a v pozadí hrá kapela s orcestrom. Krajčo spomína aj na svoje pocity, ktoré mal, keď song skladal. Neveril, že by mohlo ísť o jedno z posledných nahrávaní slávneho speváka. „Ja som tomu moc neveril. Myslel som si, že… Viete čo, už takých zdravotných informácií o Karlovi bolo dosť. On bol vlastne taký super hrdina a vždy všetko ustál. Ale hovoril som si, že teraz je to asi vážne, keď sú ku mne takí úprimní a vlastne som mal v podstate časový limit,“ prezradil v rozhovore spevák.

Keď sa dozvedel o smrti zlatého slávika, nedokázal veriť, že spevák, s ktorým niekoľko mesiacov predtým nahrával pesničku, už nie je medzi nami. „Stál som skoro na rovnakom mieste, ako som tam stál s Karlom. Ja som vedel, že sa to blíži, tak sa s tým človek zmieruje, ale aj tak, keď to potom príde, tak vás to zaskočí. Hovoril som si, že to možno nie je pravda, ranilo ma to, zavrel som sa na chvíľu v štúdiu sám, pustil som si tú pieseň a trochu som sa tam dojímal,“ dodal Krajčo.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 15. októbra 2019
reklama:
reklama:
reklama: