Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena si myslela, že na ňu lezie chrípka, no o pár dní skončila v kóme. Za všetko mohol tampón.

Desktop39.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

Keď sa začneme cítiť zle alebo na nás niečo lezie, zvyčajne nejaký čas počkáme na to, ako sa to vyvinie a až potom ideme k lekárovi. Sú však prípady, v ktorých takéto odkladanie návštevy lekára môže viesť k vážnym zdravotným komplikáciám.

Keď sa 27-ročná Deborah Usher z Walesu začala cítiť zle a mala pocit, ako by na ňu išla chrípka, nerobila si z toho ťažkú hlavu. Mladá hotelová manažérka a matka si povedala, že ju to prejde a neriešila to.

O niekoľko dní však nebola schopná chodiť ani rozprávať. Lekári ju museli uviesť do umelého spánku a jej rodina bola touto náhlou zmenou jej zdravotného stavu zdrvená. Keď sa jej rodina dozvedela, čo bolo príčinou tejto situácie, bola v poriadnom šoku.

Lekári totiž zistili, že u mladej ženy nastal syndróm toxického šoku, ktorý jej podľa všetkého spôsobil tampón. Ten použila tak, ako milióny žien počas svojich dní.

Deborah prežila najkomplikovanejšie obdobie svojej choroby v umelom spánku, z ktorého sa ju potom lekári opakovane pokúšali prebrať. Dvakrát však neuspeli. Napokon sa však z kómy prebrala, no stále nebola schopná chodiť ani jesť. Mala aj výpadky pamäte a niektoré veci zo svojho života si vôbec nepamätala.

Aj po štyroch rokoch od tohto takmer tragického zážitku trpí mladá žena problémami s pamäťou, no ako povedala, má pocit, že sa jej pamäť stále zlepšuje. Veľkou motiváciou je pre ňu jej syn Joshua, ktorý svoju mamu potrebuje. A preto Deborah na sebe neustále pracuje.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 24. augusta 2016Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: