Táto plnoštíhla modelka tvrdí, že sa vo svojom tele cíti príťažlivo a miluje svoje krivky

Zdieľať
Befunky collage 18.jpg

V dnešnej dobe je veľa modeliek, ktoré sú plnoštíhle, a aj napriek tomu veľmi slávne. Milujú svoje telo také, aké je a nemienia s ním niečo robiť. Jednou z nich je aj táto modelka, ktorá svoje krivky miluje. 

Julianna Mazzaei je plnoštíhla modelka, ktorá má konfekčnú veľkosť podľa britského číslovania 22. Jej motto je: „Mám 99 problémov, ale tuk nie je ani jedným z nich“. 

Modelka má také sebavedomie a tak miluje svoje telo, že nemá najmenší problém sa odfotiť nahá a takéto akty zverejniť na sociálnej sieti. Aj napriek negatívnym reakciám množstva ľudí si Julinanna myslí, že obezita nie je choroba a treba len prijať a milovať svoje telo také, aké je.

Modelka priznala, že nie vždy milovala svoje telo. V mladosti bola šikanovaná za to, ako vyzerala. Po čase si však uvedomila, že také veci netreba počúvať a dôležité je prijať svoje telo. Nenávidela svoju školu a ľudí, ktorí ju odsudzovali. Nazývali ju veľrybou, tučnou a podobne. Až keď mala 23 rokov, povedala si dosť.

„Do 23 rokov som sa nenávidela. Prostredníctvom hľadania inšpirácie online a vyrovnávania sa s tým, kto som a čo potrebujem, som vedela, že potrebujem začať prijímať to, kým som“, povedala Julianna. Teraz inšpiruje fanúšikov sociálnych médií a šíri dôležitosť pozitívnosti tela s úprimnými fotografiami samej seba sotva v bikinách s hashtagmi ako #BigandBlunt alebo #IGot99ProblemsButMyFatAintOne.

„Konečne som sa dostala tam, kde som chcela a začala som milovať svoje telo. Sebaistota je ten najväčší dar, aký som mohla dostať. Rozhodne si myslím, že by sme slovo tuk mali vnímať ako pozitívne. Nie ste automaticky nezdravý, keď ste väčšia osoba a nie ste automaticky zdravý, ak ste chudší človek. Aj keby ste boli nezdravý, máte stále nárok milovať svoje telo. Ľudia si to musia pamätať“, povedala.

Aj napriek tomu, že dostala veľa pozitívnych pripomienok o svojej zmyselnej osobnosti, modelka si uvedomuje, že pózovanie v bikinách a spodnom prádle môže viesť k príležitosti na zneužívanie a negatívnej kritike. Jeden z komentujúcich takto opísal jej nedávny príspevok na Instagrame: „Diabetes typu 2, vysoký krvný tlak, bolesť kĺbov, mŕtvica, mastné ochorenie pečene, srdcové choroby, rakovina čriev, spánková apnoe, osteoartritída, ochorenie obličiek a problémy s tehotenstvom sú všetky spôsobené obezitou. Dokáže im sebadôvera zabrániť?“

Iný napísal: „Takže ste slávna, pretože ste tučná?“ Aj napriek negatívnej spätnej väzbe Julianna povedala, že jej „hrubá koža“ nezabráni vytvoriť pohodlie v jej tele. „Podporujem pozitívnosť tela tým, že som inšpiráciou pre iných ľudí, ktorí môžu milovať sami seba v akejkoľvek veľkosti.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom