Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento zámok chátra, no aj tak vyzerá ako z rozprávky

Sni mka obrazovky 2018 05 28 oa14.11.16.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť veľké množstvo krásnych a jedinečných stavieb. Medzi takéto stavby určite patrí aj Kuneradský zámok. Ten posledné roky chátra, no ani to mu neuberá na jeho rozprávkovom vzhľade. Už ste si ho boli niekedy obzrieť zblízka?

Kuneradský zámok

Kuneradský zámok alebo často označovaný aj ako Kaštieľ Kunerad je bývalý lovecký kaštieľ vo Svitačovej doline, v katastrálnom území obce Kunerad. V súčasnosti je kaštieľ aj s areálom národnou kultúrnou pamiatkou.

Kedy bol zámok postavený?

Zámok dal postaviť v roku 1916 gróf Balestrém. Stavba mala pôvodne slúžiť ako rekreačný lovecký kaštieľ pre vtedajších cisárov Rakúsko-Uhorska a Nemecka, no nakoniec k tomu nedošlo. Je postavený v štýle modernej secesie, podľa francúzskej architektúry. Ku zámku bola postavená kaplnka svätej Terezky Ježiškovej.

Na čo teda slúžil zámok minulosti?

Povôdný účel nebol zrealizovaný, po rekonštrukcii v roku 1959 zámok slúžil na liečenie ochorení dýchacích ciest ako Liečebňa SNP Kunerad. V roku 2010 došlo k požiaru, ktorý poškodil značne aj túto krásnu budovu a odvtedy zámok a jeho areál chátrajú. Je to veľká škoda, súhlasíte?

Napriek tomu, že nie je prístupný verejnosti, tak si ho chodí obzerať veľké množstvo turistov a rovnako je toto miesto začiatkom niekoľkých turistických chodníkov vedúcich na vrcholy priľahlej časti Malej Fatry.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: