Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto miesto patrí k tým najkrajším miestam na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 05 28 oa14.05.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť aj krásnymi a jedinečnými prírodnými krásami, ktoré robia našu krajinu zaujímavou a výnimočnou. Rovnako je to aj v prípade Kvačianskej doliny, ktorá patrí podľa nejedného turistu k tým najkrajším dolinám u nás. Už ste tam niekedy boli?

Kde sa táto dolina nachádza?

Táto kaňonovitá dolina sa nachádza nad obcou Kvačany, v prostredí Chočských vrchov. Spolu s neďalekou Prosieckou dolinou sa často označuje za najkrajšiu dolinu na celom Slovensku. Súhlasíte?

Čo všetko sa tam nachádza?

Kvačianska dolina je zaujímavá hneď z viacerých dôvodov. Možno v nej obdivovať vodopády, krútňavové hrnce, skalné steny, bralá a iné zaujímavé prírodné výtvory. Medzi obľúbené miesta určite patria aj skalný útvar Jánošíkova hlava či bralo Roháč s kamenným krížom na vrchole, ktorý ponúka krásny výhľad na celú dolinu.

Historické vodné mlyny

Medzi tie najväčšie atrakcie tohto miesta sú považované zrekonštruované historické vodné mlyny, ktoré sa nachádzajú v severnej časti doliny. Časť doliny nad mlynmi, smerom na obec Veľké Borové, sa nazýva Borovianka. Nachádza sa tam veľmi pekný Ráztocký vodopád.

Národná prírodná rezervácia

Kvačianska dolina je vyhlásená aj vďaka vzácnym formám živej i neživej prírody za národnú prírodnú rezerváciu. Dostať sa do nej môžete po vyznačenom turistickom chodníku z viacerých okolitých dedín a určite sa vám toto miesto zapáči na prvý pohľad.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: