Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto miesta Chočských vrchov sa oplatí vidieť

Sni mka obrazovky 2018 04 03 oa16.21.25.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko patrí ku krajinám, ktoré sa môžu pochváliť aj krásnou prírodou. Medzi krásne a zaujímavé miesta patria aj Chočské vrchy, ktoré ponúkajú hneď viacero miest na turistiku. Už ste na niektorom z týchto miest boli?

Chočské vrchy

Ide o jadrové pohorie, ktoré patrí do sústavy Vnútorných Západných Karpát. Horstvo je dlhé vyše 24 kilometrov a rozprestiera sa na rozhraní okresov Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Dolný Kubín.

Veľký Choč

Veľký Choč je s výškou 1 611 metrov nad morom najvyšším vrchom Chočských vrchov. Viditeľný je už od Štrby a z celej dolnej Oravy. Vrchol je turisticky veľmi vyhľadávaný, pretože je považovaný za jeden z najkrajších vrchov Slovenska.

Kvačianska dolina

Kvačianska dolina je krasová dolina vo východnej časti Chočských vrchov. Preteká ňou potok Kvačianka a územie doliny je súčasťou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie. Pre toto miesto je typický skalný reliéf.

Prosiecka dolina

Prosiecka dolina je hlboká rokľovitá krasová dolina nachádzajúca sa v Chočských vrchoch. Jej celková dĺžka je 3,5 kilometra a začína na horských lúkach Svoradu a vyúsťuje v blízkosti podhorskej obce Prosiek.

Okrem týchto miest sa v okolí nachádza aj viacero historických pamiatok ako aj známy Oravský hrad. Nájdu sa tam aj známe miesta na kúpanie ako Bešeňová či Aquapark Tatralandia. Tešíte sa už na leto?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: