Toto ťa čaká v kinách! Pozrieš si americký horor alebo českú lovestory so známou modelkou?

Zdieľať
film

V chladné novembrové dni je kino tou správnou voľbou. Toto sú tie najčerstvejšie filmy, ktoré môžeš na Slovensku vidieť.

Prvou novinkou je český film Rozprávkar na motívy rovnomennej knihy Barbary Nesvadbovej. Úspešný román prepísal do filmovej podoby Marek Epstein, režisérom je Vladimír Michálek. Pôvodná verzia bola postavená predovšetkým na emotívnej zložke, pre film vznikol nový príbeh. Ústrednou zápletkou však zostáva život muža blúdiaceho medzi dvoma ženami. V hlavnej úlohe sa predstaví Jíří Macháček, niekoľkonásobná držiteľka Českého leva Anna Geislerová a Eva Hercigová. Hviezda svetového modelingu sa pred filmovú kameru dostala po prvýkrát a podľa prvých ukážok z filmu jej to išlo veľmi dobre! Pôjdeš si ju pozrieť?

Pre tých, čo sa radi boja, je tu horor od známeho amerického scenáristu Roberta Garanta (Noc v múzeu, Taxi, Cumlikátor). Desivý príbeh s názvom Jessabelle rozpráva príbeh dievčiny, ktorá po autonehode stratila snúbenca, a zostala ochrnutá. Aby sa zotavila, vracia sa do starého domu patriacemu jej otcovi. Zdá sa však, že ani tu nenájde svoj pokoj. Okrem strašidelných môr ju čakajú stretnutia s duchom a ďalšie desivé prekvapenia. V réžii Kevina Greuterta sa v hlavnej úlohe predstaví Sarah Snook.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom