Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto všetko sa oplatí vidieť v okolí Kováčovej

Sni mka obrazovky 2018 05 30 oa13.02.21.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Tentokrát sme si pre vás pripravili článok o zaujímavých miestach, ktoré sa oplatí navštíviť v prípade, že sa ocitnete v kúpeľnej obci Kováčová neďaleko Zvolena. Už ste na niektorých z týchto miest boli?

Kúpele Kováčová

Kováčová je podhorská obec, rozprestierajúca sa v malebnom úbočí pod Kremnickým pohorím, severozápadne od Zvolena a známa je predovšetkým kúpeľmi, ktoré sa v nej nachádajú. V kúpeľoch sa liečia choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby obličiek a močových ciest a ženské choroby.

Čo sa oplatí vidieť v okolí Kováčovej?

Vybrali sme pre vás niekoľko tipov na výlety v okolí Kováčovej, ktoré sa pri jej návšteve oplatí vidieť a navštíviť.

Badínsky prales 

Badínsky prales je národná prírodná rezervácia, nachádza sa v katastrálnom území obce Badín. Prales je situovaný v Kremnických vrchoch, v oblasti Slovenského stredohoria a tiahne sa v okolí Badínskeho potoka.

Kúpele Sliač 

Ide o termálne kúpele lokalizované v meste Sliač. Najstaršia zmienka o teplých minerálnych prameňoch je z roku 1243.

Pustý hrad

Pustý hrad je často označovaný aj ako Starý Zvolenský hrad sa nachádza na území mesta Zvolen. Jeho celková rozloha je až 7,6 hektára a patrí k najnavštevovanejším miestam tejto oblasti.

Zvolenský zámok

Ide o goticko-renesančný zámok, ktorý dal postaviť v 70. rokoch 14. storočia uhorský kráľ Ľudovít I. Tento hrad mal slúžiť pôvodne ako poľovnícke sídlo alebo letohrádok uhorských kráľov.

Arborétum Borová hora

Arborétum Borová hora je účelovým zariadením Technickej univerzity vo Zvolene. Nachádzajú sa tam veľké zbierky ruží či kaktusov.

Drevený artikulárny kostol v Hronseku

Tento kostol je veľmi významný a svedčí o tom aj to, že aj s neďalekou zvonicou, je zapísaný už dlhšie obdobie do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 30. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: