Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vodopád, ktorý nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 05 30 oa12.54.04.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je známych viacero krásnych prírodných unikátov, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Rovnako to platí aj o Vodopáde Bystrého potoka, ktorý patrí k tým najmohutnejším vodopádom u nás. Už ste pri ňom niekedy boli?

Vodopád Bystrého potoka

Vodopád Bystrého potoka, hovorovo je známy aj ako Vodopád Bystré alebo Vodopád Bystrô, je národnou prírodnou pamiatkou a chráneným krajinným výtvorom nachádzajúci sa v katastrálnom území mesta Hriňová.

Ako sa k nemu dostať?

Tento vodopád sa nachádza na území Slovenského stredohoria na území Poľany v hornej časti Bystrého potoka. Dostať sa k nemu je možné z viacerých miest. No najideálnejšie je to po vyznačenom turistickom chodníku od Chaty Poľana.

Aká je jeho výška?

Vodopád je prepadom Bystrého potoka, ktorý je pravostranným prítokom Slatiny, prameniacim pod Poľanou. Výška steny prepadu vody je 20 metrov, a to je aj jeho výška.

Okrem toho, že tento vodopád patrí k tým najkrajším vodopádom u nás, tak je známy aj tým, že patrí medzi tie najmohutnejšie vodopády na Slovensku. Priechod okolo vodopádu umožňujú rebríky a lano, no je potrebné dávať si na týchto miestach veľký pozor.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 30. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: