Tri znaky, že randíte s veľmi konfliktnou osobou

Zdieľať
Dvojica vztah tetovanie pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Zoznamovanie sa a randenie je ťažké. Veľký pozor, keď už s niekým randíte, si musíte dávať na to, či nejde o konfliktnú osobu. Hoci sa na začiatku môže zdať, že ide o charizmatického, atraktívneho a láskyplného človeka, zdanie môže klamať. Existujú tri spôsoby, ako zistiť, že randíte s nesprávnou osobou.

Okúzľujúcosť

Ľudia, ktorí sa nedávno rozišli s konfliktnou osobou, v prieskume odpovedali, že boli očarení nadmerným šarmom svojho partnera. Táto „okamžitá iskra“ sa však zo vzťahu neskôr vytratila.

Samozrejme, osoba oplývajúca šarmom nemusí byť konfliktná, je to však jedno z varovných znamení. Ak sa totiž zdá byť človek až príliš dobrý na to, aby to bola pravda, mali by ste sa naňho pozrieť bližšie.

Falošná kompatibilita

Konfliktní ľudia sa tiež zdajú byť až príliš kompatibilní so svojím partnerom. Pravdepodobne však iba zrkadlia správanie svojej obete, aby ju dostali. Ako náhle sa však obeť zaviaže k vzťahu, ukážu sa skutočné farby jej partnera.

Intenzívna sexualita

Takmer 50 % respondentov uviedlo, že ich fyzické vzťahy sa rozvinuli veľmi rýchlo a boli intenzívne. Je bežné, že narcisti sú sexuálne závislými osobami, teda aspoň to o sebe tvrdia. Keď už sú však vo vzťahu, začnú vzrušenie hľadať inde.

Tieto varovné signály vám síce priamo nepovedia, že sa stýkate s konfliktnou osobou, napovedia vám však, že si treba o nej zistiť viac. Možno práve vďaka tomu neskončíte v nevhodnom vzťahu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom