Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Už ste počuli o obci Runina?

Sni mka obrazovky 2018 04 28 oa22.29.48.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo obcí či dediniek, ktoré nie sú až tak známe. Rovnako je to aj v prípade obce Runina. No aj táto obec je zaujímavá hneď z viacerých dôvodov. Už ste o nej niekedy počuli?

Obec Runina

Táto obec sa nachádza v okrese Snina a je zaujímavá aj pre to, že ide o najvyššie položenú obec v Sninskom okrese, v celom regióne Horný Zemplín, ako aj v celom Zemplíne. Leží v Národnom parku Poloniny v Bukovských vrchoch.

Poloniny

Národný park Poloniny sa nachádza na hraniciach s Poľskom a Ukrajinou. Park je s pôvodnými rozľahlými bukovými a jedľovo-bukovými lesmi a pralesmi Stužica, Rožok a Havešová zapísanými od roku 2007 dokonca aj v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Park tmavej oblohy

Vzhľadom na odľahlosť a izolovanosť obce od iných sídiel má Runina výborné podmienky na pozorovanie nočnej oblohy, obec je súčasťou územia Parku tmavej oblohy Poloniny.

Nad obcou sa nachádza pútnické miesto s liečivou vodou Tri studničky, kde sa v roku 1927, vtedy deväťročnému chlapcovi údajne zjavila Panna Mária. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 30. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: