Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V obci Štítnik stojí kostol, ktorý dala postaviť Mária Terézia

Sni mka obrazovky 2018 03 09 oa14.04.26.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku môžeme nájsť viacero zaujímavých a jedinečných pamiatok, ktorých stavba sa podarila iniciatívou významných panovníkov. Medzi jednu z najvýznamnejších osobností našich dejín patrí aj Mária Terézia. Vedeli ste, že v obci Štítnik, stojí kostol, ktorý dala postaviť práve ona?

Obec Štítnik

Obec Štítnik je obcou, ktorá sa nachádza v okrese Rožňava a počtom obyvateľom patrí k tým stredne veľkým obciam. Táto obec je zaujímavá aj tým, že sa tam nachádza viacero turisticky atraktívnych miest a významných pamiatok.

Evanjelický kostol

Ide o gotický kostol, ktorý je v súčasnosti už národnou kultúrnou pamiatkou. Ide o pôvodne trojloďovú baziliku zo 14. a 15. storočia s krásnymi hviezdicovými a sieťovými klenbami.

Tento kostol má mohutnú vežu a vďaka nej tvorí jednu z najvýraznejších dominánt obce.

Katolícky kostol

Zaujímavosťou obce je aj to, že sa tam nachádzajú dohromady až dva kostoly. V obci sa totiž nachádza aj katolícky Kostol Sv. Júdu a Tadeáša, ktorý dala postaviť práve Mária Terézia. Kostolu dominuje drobná veža vstavaná do štítového priečelia.

Vodný hrad

V obci sa tiež nachádzajú pozostatky vodného hradu, ktorý tam bol postavený v priebehu 14. storočia. V súčasnosti prebieha jeho rekonštrukcia, no počas roka sa tam koná viacero zaujímavých udalostí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: