Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedeli ste, že aj na Slovensku máme vlastný „Čínsky múr“?

Sni mka obrazovky 2018 05 13 oa19.01.31.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť viacerými zaujímavými a jedinečnými miestami. Jedným z nich je aj takzvaný Slovenský čínsky múr, ktorý sa nachádza neďaleko obce Bátovce. Už ste o tomto jedinečnom mieste u nás počuli?

Obec Bátovce

Obec Bátovce je obcou, ktorá sa nachádza v okrese Levice. Táto obec je často prezývaná aj ako „mesto kráľovien“. V obci sa nachádzajú dva kostoly, a neďaleko nej aj zaujímavé a jedinečné miesto, Slovenský čínsky múr.

Rímskokatolícky kostol sv. Martina

Prvou dominantou obce je rímskokatolícky kostol sv. Martina, ktorý bol pôvodne románskou stavbou so segmentovo ukončeným presbytériom a predstavanou vežou z prvej polovice 13. storočia.

Sni mka obrazovky 2018 05 13 oa19.00.48.jpg
sk.wikipedia.org

Evanjelický kostol

Druhým kostol v obci je Evanjelický kostol. Ide o trojloďovú neogotickú stavbu s polygonálnym ukončením presbytéria a vežou tvoriacou súčasť jej hmoty z druhej polovice 19. storočia.

Slovenský čínsky múr

Neďaleko obce sa nachádza Spečený val alebo aj Val obrov, ktorý sa na Slovensku, okrem iného prezýva aj „Slovenský čínsky múr“. Ide o 60 kilometrov dlhý pás, ktorý bol pravdepodobne postavený Rimanmi a mal slúžiť ako ochrana pred barbarmi.

Sni mka obrazovky 2018 05 13 oa19.01.06.jpg
sk.wikipedia.org

Táto starobylá stavba, ktorá sa prerušovane tiahne od Sitna cez Štiavnické vrchy až po Ipeľ a Dunaj predstavuje vysoký obranný zemný násyp spevnený kameňmi, ktorého súčasťou bola v minulosti drevená konštrukcia s vysokými palisádami.

Sni mka obrazovky 2018 05 13 oa19.01.31.jpg
sk.wikipedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 14. mája 2018
reklama:
reklama:
reklama: