Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vinohradnícka oblasť Tokaj

Sni mka obrazovky 2018 05 13 oa18.53.51.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero krásnych a jedinečných miest. Ak máte radi víno a krásnu prírodu, tak Vinohradnícka oblasť Tokaj sa vám bude určite páčiť. Už ste v tejto časti Slovenska niekedy boli?

Kde sa táto oblasť nachádza?

Vinohradnícka oblasť Tokaj je geograficky uzatvorená oblasť vinohradníctva a vinárstva, ktorá sa nachádza v povodí rieky Bodrog, severne je na Slovensku ohraničená Zemplínskymi vrchmi, vrchom Rozhľadňa a na juhu, v Maďarsku, je zas ohraničená sútokom riek Tisa a Bodrog.

Najmenšia vinohradnícka oblasť u nás

Vinohradnícka oblasť Tokaj je historickou aj teritoriálnou súčasťou veľkého tokajského regiónu, ktorého väčšia časť sa rozprestiera na území Maďarska (približne 5 000 hektárov). Na našom území je to vyše 907 hektárov. Preto ide plošne o najmenšiu vinohradnícku oblasť na Slovensku.

Vedeli ste o tom?

Vinohradnícka a vinárska oblasť Tokaj je jednou z piatich oblastí na svete, v ktorých možno dopestovať hrozno na výrobu prírodne sladkých vín. V súčasnosti sa v tejto oblasti vyrába viacero druhov vína.

Vyhliadková veža

Táto vinohradnícka oblasť ponúka tiež viaceré možnosti trávenia voľného času. Medzi jednu z najväčších atrakcií tejto oblasti patrí aj 12 metrov vysoká Vyhliadková veža v tvare suda. Vedeli ste o nej?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: