Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viadukt pri Hanušovciach je najdlhším v strednej Európe

Sni mka obrazovky 2018 01 25 oa22.41.36.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zaujímavých a jedinečných miest, na ktoré môže byť právom hrdý každý Slovák. Medzi zaujímavé miesta patrí aj viadukt pri Hanušovciach. Už ste tam niekedy boli?

Hanušovce nad Topľou

Táto dedinka v Prešovskom kraji je známa aj tým, že sa tam nachádzajú unikátne technické pamiatky, sieť železničných viaduktov. Prvým je železničný most s najväčším oblúkom v strednej Európe a známe sú ešte dva, jeden nad údolím „Hrabovec“ a druhý ihneď za železničnou stanicou v udolí „Hlibovec“.

Viadukt pri Hanušovciach

Viadukt je vzácnou technickou pamiatkou a dokonca najdlhším železničným mostom postaveným v oblúku nielen na Slovensku, ale dokonca aj v strednej Európe. Vedeli ste o tom?

Zaujímavé čísla o viadukte

Hanušovský oblúkový viadukt je dlhý až 389,9 metra a postavený bol v roku 1943. Jeho najvyšší pilier meria 28 metrov a jeho výška nad terénom je až 40 metrov. Patrí k zaujímavým turistickým atrakciám a najfotografovanejším mostom u nás.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 31. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: