Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Archeologická lokalita Havránok vám vyrazí dych

Sni mka obrazovky 2018 01 25 oa22.35.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých a unikátnych miest, ktoré patria k najväčším symbolom našej krajiny. Medzi takéto miesta patrí aj Havránok. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

Kde sa Havránok nachádza?

Havránok je archeologická lokalita a múzeum v prírode neďaleko vodného diela Liptovská Mara. Nachádza sa 2 kilometre južne od obce Bobrovník v okrese Liptovský Mikuláš.

Čo všetko sa tam nachádza?

V súvislosti so stavbou Liptovskej Mary v oblasti od polovice 60. rokov 20. storočia prebiehal archeologický výskum. Ide o naozaj veľmi zaujímavé miesto na Slovensku. Nájsť tam môžete  keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia pred Kristom alebo aj keltské napodobeniny antických mincí.

Súčasťou tohto archeologického múzea je aj pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie, ktorého história siaha až do obdobia 12. storočia, a tiež napríklad aj základy a opevnenie stredovekého hrádku na vrchole Havránku.

Významné miesto

Toto miesto je sídliskom z doby laténskej (púchovskej kultúry) a z vrcholného stredoveku. A aj pre to je toto miesto od roku 1967 národnou kultúrnou pamiatkou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 30. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: