Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Video: Naučte sa správne vyhnúť sanitke na diaľnici!

Dialnica.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Mnoho vodičov, aj keď má odšoférovaných niekoľko desiatok tisíc kilometrov, nevie, ako sa na diaľnici vyhnúť sanitke. Ako ste na tom vy? 

V dnešnej dobe je veľa vodičov neohľaduplných a na cestách sa správajú neprimerane. Či už je to zvýšená rýchlosť, alkohol či mobil za volantom. Mnohí si neuvedomujú, ako tým ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky. Bohužiaľ, aj preto potom trpia nevinní.

Dopravné pravidlá a predpisy sú jedna vec. Vedeli ste však, ako sa správať na ceste, predovšetkým na diaľnici, keď sa tadiaľ ponáhľa sanitka? V zahraničí je to úplne bežné, u nás však mnoho vodičov netuší, ako sa má v tejto situácii zachovať. Preto si pozorne prezrite video, nikdy neviete, kedy to budete potrebovať.

1. Dva jazdné pruhy

Ak sú na diaľnici dva jazdné pruhy, vodiči v ľavom jazdnom pruhu sa musia priblížiť čo najviac k ľavej stane a vodiči jazdiaci v pravom jazdnom pruhu zase na pravú stranu. Teraz má sanitka úplne ideálny prejazd stredom.

Sanitka2.jpg
www.facebook.com

2. Tri jazdné pruhy

Ak sa nachádzate na diaľnici s tromi jazdnými pruhmi a idete práve v ľavom pruhu, priblížte sa opäť čo najviac k ľavej strane. Vodiči v stredom a v pravom jazdnom pruhu sa musia presunúť čo najbližšie k pravej strane vozovky. Vznikne teda voľný jazdný pruh pre sanitku medzi ľavým a stredným jazdným pruhom.

Sanitka3.jpg
www.facebook.com

3. Štyri jazdné pruhy

Ak sú vodiči na tzv. štvorprúdovke, z ľavého jazdného pruhu idú opäť čo najviac k ľavej strane vozovky a zvyšné tri pruhy čo najviac k pravej strane vozovky. Sanitka má tak bezpečný prejazd po diaľnici.

Dialnica.jpg
www.facebook.com

Pozrite si video, ako to reálne vyzerá a určite na to vždy pamätajte! 

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 25. júna 2018Zdroj www.facebook.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: